Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Darijus Džervus antrajame “Baltic Chain Tour“ etape — penktas

Penktųjų tarptautinių daugiadienių dviračių lenktynių “Baltic Chain Tour” antrajame etape trečiadienį iš lietuvių aukščiausią vietą užėmė Darijus Džervus (“CCT p/b Champion System”). 25 metų dviratininkas finišavo penktas.

Pergalę po finišo sprinto iškovojo ir lenktynių lyderiu tapo 25 metų ukrainietis Andrejus Kulikas (“Kolss-BDC”). Jis 192,9 km Estijoje – iš Pernu į Valgą – nuvažiavo per 4 val. 22 min. 8 sek. (vid. greitis – 44,153 km/h). Antras finišavo švedas Gustavas Hoogas (“Tre Berg-Bianchi”), o trečias ir ketvirtas – Vokietijos rinktinės nariai Maximilianas Bayeris ir Leonas Rohde

IMG_0254

“Esu patenkintas. Galėjau užimti ir aukštesnę vietą, bet prieš lemiamą spurtą grupėje buvau truputėlį per toli. Per pirmąjį etapą jaučiausi geriau, o šiandien buvo gana sunku, bet finiše myniau, kiek galėjau, – sakė D. Džervus. – Antrasis etapas buvo daug ramesnis nei pirmasis. Keturi dviratininkai, tarp kurių buvo Ž. Savickas ir vienas mano komandos draugas, buvo pabėgę, bet pagrindinė grupė, iki finišo likus apie 40 km, juos pavijo”.  

IMG_9240

Tomas Vaitkus (“Top Team-Ultrabike”) užėmė septintą, Egidijus Juodvalkis (Lietuvos rinktinė) – 11-ą, Gediminas Kaupas (Lietuvos rinktinė) – 20-ą, Airidas Videika (“Top Team-Ultrabike”) – 24-ą, Raimondas Rumšas (Lietuvos rinktinė) – 30-ą, Mykolas Račiūnas (“Top Team-Ultrabike”) – 35-ą, Arūnas Lendelis (Lietuvos rinktinė) – 40-ą, Žydrūnas Savickas (Lietuvos rinktinė) – 44-ą, Paulius Šiškevičius (Lietuvos rinktinė) – 55-ą, o Jonas Ališauskas (“Top Team-Ultrabike”) – 63-ią vietas.

Visiems dviratininkams įskaitytas tas pats laikas.

Ž. Savickas laimėjo antrąjį tarpinį finišą ir pelnė tris premijines sekundes.

Geltonus lyderio marškinėlius užsivilkęs A. Kulikas antrą vietą užimantį pirmojo etapo nugalėtoją suomį Mattį Mannineną (“Bliz-Merida”) lenkia šešiomis sekundėmis. Trečią vietą užima G. Hoogas (+10 sek.). 

G. Kaupas (+19 sek.) iš septintos vietos nukrito į devintą, o Ž. Savickas (+1.47) iš 34-os pozicijos šoktelėjo į 17-ą. A. Videika (+1.49) užima 19-ą, T. Vaitkus (+1.49) – 20-ą, D. Džervus (+1.50) – 22-ą, E. Juodvalkis (+1.50) – 24-ą, R. Rumšas (+1.50) – 30-ą, P. Šiškevičius (+1.50) – 37-ą, A. Lendelis (+4.12) – 63-ią, J. Ališauskas (+4.12) – 64-ą, o M. Račiūnas (+4.14) – 67-ą vietas. 

Iš 97 lenktynes pradėjusių dviratininkų klasifikuoti 89.

Komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė iš ketvirtos vietos nukrito į šeštą, o “Top Team-Ultrabike” komanda išliko 14-a. Lenktynėse dalyvauja 17 komandų.

Ketvirtadienį vyks paskutinis, trečiasis, lenktynių etapas. Varžybų, kurioms suteikta Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) 2.2 kategorija, dalyviai startuos ir finišuos Valgoje (180 km). Paskutinę varžybų dieną lenktynių karavanas užsuks į Latvijos miestus Valmierą ir Smiltenę.

Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes 2011 metais laimėjo estas Erkis Putsepas, antrąsias – lietuvis Gediminas Bagdonas, trečiąsias – vokietis Philippas Walslebenas, o ketvirtąsias – olandas Mathieu van der Poelis. Užpernai šiose lenktynėse trečią vietą užėmė Ž. Savickas. 

Foto – Tomas Gaubys