Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dviratininkas Gediminas Kaupas pirmajame “Baltic Chain Tour“ etape — septintas

Antradienį Estijos sostinėje Taline prasidėjusių tarptautinių dviračių lenktynių “Baltic Chain Tour” pirmajame etape Lietuvos rinktinės narys Gediminas Kaupas po finišo sprinto užėmė septintą vietą.

IMG_9547

Nugalėjo 23 metų suomis Mattis Manninenas (“Bliz-Merida”). Jis 170,1 km nuvažiavo per 3 val. 28 min. 53 sek. (vid. greitis – 48,86 km/h). Antras finišavo ukrainietis Andrejus Kulikas (“Kolss-BDC”), o trečias – vokietis Henningas Bommelis (Vokietijos rinktinė).

Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-11 vietas užėmusiems dviratininkams.

“Džiaugiuosi savo pasirodymu. Žinoma, finiše galėjo būti ir geriau, – sakė aukščiausią vietą iš lietuvių užėmęs G. Kaupas. – Etapas buvo nervingas – netrūko atakų, chaoso. Mūsų komandos tikslas buvo turėti bent vieną savo žmogų pabėgimuose, kad nereikėtų gaudyti į priekį išsiveržusių varžovų. Mūsų grupė atitrūko maždaug etapo viduryje. Buvome įgiję penkių minučių persvarą ir sugebėjome atsilaikyti. Jeigu visi būtumėme labiau dirbę, galėjome po pirmojo etapo turėti didesnį pranašumą.”

IMG_9577

Egidijus Juodvalkis (Lietuvos rinktinė, +1.31) finišavo 17-as, Darijus Džervus (“CCT p/b Champion System”, +1.31) – 19-as, Airidas Videika (“Top Team-Ultrabike”, +1.31) – 25-as, Paulius Šiškevičius (Lietuvos rinktinė, +1.31) – 26-as, Raimondas Rumšas (Lietuvos rinktinė, +1.31) – 29-as, Žydrūnas Savickas (Lietuvos rinktinė, +1.31) – 33-ias, Tomas Vaitkus (“Top Team-Ultrabike”, +1.31) – 54-as, Jonas Ališauskas (“Top Team-Ultrabike”, +3.53) – 63-ias, Arūnas Lendelis (Lietuvos rinktinė, +3.53) – 64-as, o Mykolas Račiūnas (“Top Team-Ultrabike”, +3.55) – 65-as. Elijus Čivilis ir Deividas Vileniškis (abu – “Top Team-Ultrabike”) pateko griūtį ir dėl patirtų traumų pasitraukė iš lenktynių. Beje, E. Čiviliui lūžo koja ir jis buvo išgabentas operacijai į Vilnių.

Penktą kartą rengiamas varžybas pradėjo 97 dviratininkai iš 17-os komandų. Po pirmojo etapo klasifikuota 90 sportininkų.

A. Videika ir T. Vaitkus pelnė po vieną premijinę sekundę, nes atitinkamai pirmajame ir antrajame tarpiniame finišuose buvo treti.

Bendrojoje įskaitoje G. Kaupas yra septintas. Jis nuo lyderio M. Mannineno atsileika 13 sek. A. Videika (+1.43) užima 17-ą, T. Vaitkus (+1.43) – 18-ą, o E. Juodvalkis (+1.44) – 20-ą vietas.

Trečią kartą šiose lenktynėse dalyvaujantis G. Kaupas ketina kautis dėl aukštos vietos bendrojoje įskaitoje. “Pradžia nebloga. Jaučiuosi gana gerai. Manau, kad galiu kovoti dėl aukštos vietos ir gal net pergalės, nes iš lyderių grupės nesu silpniausias. Gaila, kad šiandien pabėgime iš lietuvių buvau vienintelis. Galėjo dar kas nors užsikabinti. Tikiuosi, kad rytoj bus dar geriau,” – teigė 26 metų Lietuvos dviratininkas.

IMG_9599

Trečiadienį vyks antrasis lenktynių etapas. Varžybų, kurioms suteikta Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) 2.2 kategorija, dalyviai važiuos iš Pernu į Valgą (193 km), kur ketvirtadienį prasidės ir baigsis paskutinysis, trečiasis, etapas (180 km). Paskutinę varžybų dieną lenktynių karavanas užsuks į Latvijos miestus Valmierą ir Smiltenę.

IMG_9346

IMG_9177

Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes 2011 metais laimėjo estas Erkis Putsepas, antrąsias – lietuvis Gediminas Bagdonas, trečiąsias – vokietis Philippas Walslebenas, o ketvirtąsias – olandas Mathieu van der Poelis. Užpernai šiose lenktynėse trečią vietą užėmė Ž. Savickas. 

Nuotraukų autorius – Tomas Gaubys