Europos BMX lenktynių taurėje – puikus Augusto Baškio pasirodymas

Europos BMX lenktynių taurės varžybų 5-ajame etape Benatkuose prie Jizeros (Čekija) šeštadienį Lietuvos atstovas Augustas Baškys (Šiaulių SC „Dubysa“) jaunimo (U-23) grupėje (47 dalyviai) pasiekė finalą ir jame finišavo 7-as.

Nugalėjo čekas Marek Neužil, kuris pernai Europos čempionate buvo 5-as. Antrą vietą užėmė vokietis Jan Skrzypek, o trečias – šveicaras Louis Kasper.

18-metis A. Baškys pirmajame etape finišavo 4-as, ketvirtfinalyje – 3-ias, o pusfinalyje – vėl 4-as. Beje, Augustas kelialapį į finalą, kuriame lenktyniauja 8 dviratininkai, iškovojo paskutiniuose trasos metruose.

„Augustas pasistengė ir maloniai nustebino. Finalas pirmosiose sezono varžybose, ir dar tokio aukšto lygio – labai puiku“, – džiaugėsi Lietuvos BMX lenktynių rinktinės treneris Donatas Armonas.

10-mečių mergaičių grupėje (12 dalyvių) Rugilė Stankutė iškovojo 4-ą vietą, o 14-mečių vaikinų grupėje (56 dalyviai) Vytautas Šatas pasiekė finalą ir jame finišavo 6-as. Vytautas ketvirtfinalio važiavime buvo 2-as, o pusfinalio – 1-as.

Vytautas Šatas ir Rugilė Stankutė.

13-mečių berniukų grupėje (61 dalyvis) Jaunius Čepulėnas užėmė 35-ą vietą, o 12-mečių berniukų grupėje (62 dalyviai) Tautvydas Stankus klasifikuotas 55-as.

Visi šie keturi dviratininkai atstovauja Šiaulių sporto centrui „Dubysa“ ir BMX akademijai.

15-16 metų merginų grupėje Aja Mikulevič (Šiaulių sporto gimnazija) liko paskutinė, 28-a. Aja pirmajame etape finišavo 5-a, o antrajame važiavime finišo nepasiekė.