Europos BMX taurėje – trys lietuvių prizinės vietos

Praėjusį savaitgali Valmieroje (Latvija) baigėsi šių metų Europos BMX taurės varžybos, kurias šiemet sudarė dvylika etapų. Į du paskutiniuosius etapus atvyko beveik keturi šimtai sportininkų iš 24 šalių. Lietuvai atstovavo 11 įvairaus amžiaus BMX dviratininkų iš Šiaulių sporto centro „Dubysa“, klubo „BMX akademija“ bei Šiaulių sporto gimnazijos.

Varžybose vėl ryškiausiai spindėjo dvylikametis Vytautas Šatas. Abi dienas Lietuvos sportininkas tiesiog nepaliko vilčių savo varžovams į savo sąskaitą įsirašydamas antrą ir trečią pergalę iš eilės Europos taurėje.

Vaikinų 15-16 metų amžiaus grupėje puikiai pasirodė Mikas Jankus. Šeštadienį sportininkas po įspūdingo finalinio važiavimo finišavo trečioje vietoje. Sekmadienį Mikas antrą kartą pateko į finalą ir užėmė penktą vietą.

Mikas Jankus (d).

Sekmadienį pirmąjį savo finalą Europos taurėje pasiekė vienuolikmetis Jaunius Čepulėnas. Atlikęs ne vieną puikų lenkimą Jaunius finišavo penktoje vietoje.

Į pusfinalio etapą jaunių grupėje pateko septyniolikmetis Augustas Baškys bei penkiolikmetis Aidas Čepulėnas (B15-16 grupė).

Liepos 2 dieną sportininkų laukia Lietuvos čempionato ir taurės varžybos, po kurių stipriausi BMX kroso dviratininkai išvyksta į Europos čempionatą Belgijoje, vyksiantį liepos 8-10 dienomis.