Europos treko čempionate Anadijoje geriausiai pasirodė Matas Sakavičius

Liepos 11-16 dienomis Anadijoje (Portugalija) surengtame Europos jaunių (17-18 m.) ir jaunimo (19-22 m.) dviračių treko čempionate dalyvavo 6 Lietuvos dviratininkai, vadovaujami trenerių Dmitrijaus Leopoldo ir Gedimino Bagdono. Aukščiausią vietą asmeninėse rungtyse iškovojo Matas Sakavičius (Panevėžio Raimūndo Sargūno sporto gimnazija/„El-Eko Sport tempas“). Jis jaunių keirino rungtyje tarp 22 dalyvių buvo 9-as.

Jaunimo skrečo rungtyje (26 dalyviai) Žygimantas Matuzevičius („Kaunas Cycling Team“) užėmė 10-ą vietą.

Jaunių omniume (20 dalyvių) Titas Laurinavičius (Kauno SM „Gaja“), kuriam liepos 14-ąją sukako 17 metų, klasifikuotas 11-as, o jaunimo omniume (24 dalyviai) Ž. Matuzevičius užėmė 12-ą vietą.

Jaunių 4 km komandų persekiojimo lenktynėse Lietuvos atstovai – Dominykas Burka („Kaunas Cycling Team“), Kristupas Mikutis („Cannibal B Victorious“), T. Laurinavičius ir M. Sakavičius liko paskutiniai, 9-i.

Jaunimo merginų keirino rungtyje bronzos medalį iškovojo Panevėžyje besitreniruojanti ukrainietė Ala Bilecka.

Medalių lentelėje pirmą vietą užėmė Italija – 14 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos medaliai (iš viso – 22). Antroje vietoje – Didžioji Britanija (9-8-6; 23), o trečioje – Vokietija (9-2-8; 19). Medalius iškovojo 18-os šalių dviratininkai (aukso – 11-os).

Lietuvos dviratininkų pasiekimai:

9 vieta – Matas Sakavičius – keirinas (jauniai, 22 dalyviai);

9 vieta – Dominykas Burka, Kristupas Mikutis, Titas Laurinavičius, Matas Sakavičius –

4 km komandų persekiojimo lenktynės (jauniai, 9 komandos);

10 vieta ­– Žygimantas Matuzevičius – skrečas (jaunimas, 26 dalyviai);

11 vieta – Titas Laurinavičius – omniumas (jauniai, 20 dalyvių);

12 vieta – Žygimantas Matuzevčius – omniumas (jaunimas, 24 dalyviai);

13 vieta – Matas Sakavičius – skrečas (jauniai, 23 dalyviai);

13 vieta – Kristupas Mikutis – grupinės lenktynės dėl taškų (jauniai, 23 dalyviai);

13 vieta – Titas Laurinavičius – 3 km asmeninės persekiojimo lenktynės (jauniai, 22 dalyviai);

13 vieta – Laurynas Vinskas – 1 km asmeninės lenktynės laikui (jaunimas, 20 dalyvių);

14 vieta – Žygimantas Matuzevičius – eliminavimas (jaunimas, 23 dalyviai);

14 vieta – Žygimantas Matuzevičius – grupinės lenktynėse dėl taškų (jaunimas, 23 dalyviai);

14 vieta – Dominykas Burka – 3 km asmeninės persekiojimo lenktynės (jauniai, 22 dalyviai);

16 vieta – Matas Sakavičius – 1 km asmeninės lenktynės laikui (jauniai, 19 dalyvių);

17 vieta – Laurynas Vinskas – keirinas (jaunimas, 24 dalyviai);

17 vieta – Titas Laurinavičius – eliminavimas (jauniai, 20 dalyvių);

17 vieta – Dominykas Burka – 1 km asmeninės lenktynės laikui (jauniai, 19 dalyvių);

20 vieta – Laurynas Vinskas – sprintas (jaunimas, 25 dalyviai).