Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„EuroTrack 2023“ penktoji diena: 11-a Vasilijaus Lendel vieta keirine

Grenchene (Šveicarija) surengto Europos dviračių treko čempionato paskutinę, penktąją, dieną – sekmadienį – vyrų keirino rungtyje (26 dalyviai) Vasilijus Lendel užėmė 11-ą vietą. Tai – antras geriausias jo pasiekimas šioje rungtyje Europos čempionate per visą karjerą. 2014 m. Europos čempionato keirino rungtyje Vasilijus buvo ketvirtas. 

27 metų V. Lendel finale dėl 7-12 vietų finišavo penktas. Lietuvos atstovas, kuris sprinto lenktynėse užėmė devintą vietą, aplenkė pernai Europos čempionate bronzos medalį iškovojusį prancūzą Melvin Landerneau. 

Finalas dėl 7-12 vietų.

7. Michail Jakovlev (Izraelis)

8. Rafal Sarnecki (Lenkija)

9. Jack Carlin (Didžioji Britanija)

10. Hamish Turnbull (Didžioji Britanija)

11. Vasilijus Lendel (LIETUVA)

12. Melvin Landerneau (Prancūzija).

Antrą kartą Europos čempionu tapo Tokijo olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas, triskart pasaulio čempionas olandas Harrie Lavreysen. Sidabro medalį pelnė lenkas Patryk Rajkowski, o bronzos – 2021 m. pasaulio vicečempionas ir Europos čempionas olandas Jeffrey Hoogland.

Finalas dėl 1-6 vietų.

1. Harrie Lavreysen (Nyderlandai)

2. Patryk Rajkowski (Lenkija)

3. Jeffrey Hoogland (Nyderlandai)

4. Mattia Predomo (Italija)

5. Martin Čechman (Čekija)

6. Tom Derache (Prancūzija)

10-ą kartą Senojo žemyno pirmenybėse dalyvavęs V. Lendel pirmojo etapo ketvirtajame važiavime buvo penktas (aplenkė Graikijos ir Ukrainos atstovus), o vėliau laimėjo ketvirtąjį paguodos važiavimą (aplenkė Ukrainos, Vokietijos, Italijos ir Ispanijos atstovus) ir pelnė kelialapį į antrąjį etapą. Pirmajame antrojo etapo važiavime Vasilijus liko paskutinis, šeštas, ir čempionatą baigė B finale. 

25 metų Justas Beniušis pasidalijo 17-ą vietą. Jis pirmojo etapo pirmajame važiavime buvo paskutinis, šeštas, o antrajame paguodos važiavime finišavo trečias (aplenkė Čekijos atstovą).

Po motinystės atostogų neseniai į didįjį sportą sugrįžusi Miglė Lendel keirino rungtyje (21 dalyvė) pasidalijo 19-ą vietą. Miglė pirmojo etapo pirmajame važiavime finišavo paskutinė, septinta, o antrajame paguodos važiavime jai taip pat nepavyko aplenkti nė vienos varžovės (5 vieta). 

Trečią kartą iš eilės Europos čempionato auksą iškovojo 2021 ir 2022 m. pasaulio čempionė vokietė Lea Friedrich. Sidabrą pelnė 20-metė britė Emma Finucane, o bronzą – 2020 m. pasaulio čempionė vokietė Emma Hinze. 

REZULTATAI

Informacijos ir nuotraukos autorius – Tomas Gaubys/LDSF