Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuvos dviračių sporto talentas neria į gilesnius vandenis

Daugkartinė Lietuvos jaunių asmeninių ir grupinių dviračių plento lenktynių čempionė Akvilė Gedraitytė kitą sezoną atstovaus Šveicarijoje įsikūrusio Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) Pasaulinio dviračių sporto centro (WCC) moterų komandai. 18-metė trenerių Vytauto Indreliūno ir Vitalijos Breivienės auklėtinė pasirašė vienerių metų sutartį. 

Akvilė Gedraitytė. Foto: Tomas Gaubys

UCI pranešime teigiama, kad šių metų Europos čempionato grupinėse lenktynėse ketvirtą vietą iškovojusi A. Gedraitytė turi didžiulį potencialą ir gebėjimą lenktyniauti tarptautiniame lygmenyje. Iš Biržų kilusi Panevėžio „Fortūnos“ klubo dviratininkė A. Gedraitytė spalį dalyvavo UCI talentų stovykloje. Iš dešimties joje dalyvavusių dviratininkių į WCC komandą atrinktos keturios. Lietuva šių metų jaunių merginų Tautų taurės įskaitoje tarp 34 šalių užėmė devintą vietą. Visus taškus mūsų šaliai pelnė Akvilė. 

„Visų pirma, šiek tiek neramu, nes buvau įpratusi visur važinėti ir viską daryti beveik viena. Manau, kad didžiausias iššūkis bus išmokti ir suprasti, ką reiškia komanda ir buvimas jos dalimi. Kas dėl rezultatų, reikia išlikti realistais ir suprasti, kad kitais metais bus visko, nes įsitvirtinti moterų elite yra labai sunku. Žinoma, kažkur giliai širdyje tikiuosi nors vienose varžybose būti netoli geriausių pasaulio dviratininkių“, – sakė A. Gedraitytė. 

Talentingoji sportininkė, kurios pirmieji treneriai – Egidijus Žaldokas ir Jūratė Jankauskienė, džiaugiasi atsivėrusiomis naujomis galimybėmis ir dėkoja visiems, kurie padėjo jai sportiniame kelyje. „Kai treneris pasakė, kad gavome kvietimą į Šveicariją, tai išsišiepiau iki ausų. Tai buvo po pasaulio čempionato asmeninių lenktynių. Žinodama, kad domisi manimi, motyvacija parodyti save per grupines lenktynes išaugo dar labiau. Vėliau, kai pasakė, kad iš dešimties atrinks keturias, buvau pakankamai užtikrinta savimi ir neabejojau, jog galiu nepraeiti, – pasakojo jaunoji dviratininkė. – Dėkinga absoliučiai visiems, kurie man padėjo, nes perėjimas į aukštesnį lygį nėra vieno ar dviejų zmonių darbas. Žinoma, didžiausias indėlis – trenerio, kuris visuomet tikėjo ir stumdavo pirmyn. Dėkoju ir mamai, draugams, taip pat dviračių sporto federacijai, kuri suteikė galimybes startuoti varžybose, kuriose ir buvau pastebėta.“ 

WCC komandą sudarys devynios dviratininkės iš Baltarusijos, Barbadoso, Čekijos, Čilės, Etiopijos, Izraelio, Kanados, Lietuvos ir  Slovakijos. 

WCC komandos sudėtis: Roni Fishman (20 m., Izraelis), Eyeru Tesfoam Gebru (23 m., Etiopija), Akvilė Gedraitytė (18 m., LIETUVA), Veronika Jandova (18 m., Čekija), Amber Joseph (19 m., Barbadosas), Anastasija Kolesava (19 m., Baltarusija), Tereza Medvedova (23 m., Slovakija), Catalina Anais Soto Campos (18 m., Čilė) ir Magdeleine Vallieres-Mill (18 m., Kanada).

„Visas jas pažįstu asmeniškai ir esu įsitikinęs, kad jos darniai dirbs ir sudarys tikrai gerą komandą, – sakė UCI WCC treneris Adam Szabo. – Tai – labai jauna komanda – mūsų dviems dviratininkėms kitais metais sukaks 24-eri, o kitoms yra 18-20 metų. Tai būtent tokia komanda, kokios norėjau: jaunų Europos ir ne Europos dviratininkių iš skirtingų šalių mišinys.“

Komanda į pirmąją treniruočių stovyklą susirinks kitų metų vasario pradžioje, o pirmosios sezono varžybos jai bus „Omloop Het Nieuwsblad“ lenktynės Belgijoje (UCI I kategorija) vasario 29 dieną. 

WCC komanda pirmą kartą suburta 2019 metais. Ši ekipa įkurta tam, kad jaunosios dviratininkės galėtų dalyvauti aukštesnio lygio lenktynėse, varžytis su profesionaliomis komandomis ir įgytų tarptautinių varžybų patirties. Po pirmojo ekipos sezono penkios dviratininkės pasirašė sutartis su kitomis Europos komandomis. 

Informaciją parengė Tomas Gaubys