Lietuvos treko dviratininkams – dar du medaliai

Pruškove (Lenkija) surengtose dviračių treko varžybose „Grand Prix Poland“ (UCI II kategorija) sekmadienį Lietuvos dviratininkai iškovojo dar du medalius. Titas Laurinavičius ir Arnas Bilertas jaunių medisono rungtyje iškovojo sidabrą, o Lauryna Valiukevičiūtė jaunių sprinto lenktynėse – bronzą.

T. Laurinavičius ir A. Bilertas medisone (9 komandos) surinko 39 taškus. Nugalėjo lenkai Wiktor Galdyn ir Patryk Goszczurny, pelnę 73 taškus. Trečioje vietoje – kiti lenkai David Lątkowski ir Szymon Wisniewski, kurių sąskaitoje – 14 taškų. Arijus Nakutis ir Nikolas Klimavičius (–20 tšk.) užėmė šeštą vietą.

L. Valiukevičiūtė sprinto kvalifikacijoje (11 dalyvių) užėmė ketvirtą vietą. Ji 200 m distanciją iš eigos įveikė per 12,129 sek.

Lauryna ketvirtfinalyje įveikė lenkę Matyldą Glowacką (5-a kvalifikacijoje), o pusfinalyje 0-2 pralaimėjo Europos jaunių čempionei ukrainietei Karolinai Keliuch (1). Lietuvos dviratininkė kovoje dėl bronzos 2-1 įveikė čekę Elen Lazarovą (3).

Nugalėjo K. Keliuch, o sidabrą pelnė lenkė Natalia Walecka (2).

Lauryna Valiukevičiūtė (d).

Jaunių vaikinų sprinto lenktynėse (13 dalyvių) Lukas Sakavičius užėmė penktą, o Matas Sakavičius – aštuntą vietas. Tokias pat vietas broliai dvyniai užėmė ir kvalifikacijoje. Lukas 200 m distanciją įveikė per 10,914 sek., o Matas – per 11,064 sek.

Lukas aštuntfinalyje įveikė lenką Rafal Fibakiewicz (12), o ketvirtfinalyje pralaimėjo kitam lenkui Tomasz Lamaszewski (4). Matas aštuntfinalyje nugalėjo lenką Kacper Solecki (9), o ketvirtfinalyje nusileido čekui Jan Porizek (1).

Vyrų elito keirine (31 dalyvis) Vasilijus Lendel užėmė aštuntą vietą. Nugalėjo lenkas Mateusz Rudyk.

Vasilijus pirmojo etapo pirmajame važiavime finišavo antras, o pirmajame paguodos važiavime buvo pirmas. Lietuvos dviratininkas antrajame pusfinalyje liko paskutinis, šeštas, o B finale (dėl 7-12 vietų) finišavo antras, nusileidęs tik Prancūzijos atstovui Luca Priore.

Vyrų elito medisono rungtyje (12 komandų) Žygimantas Matuzevičius ir Jomantas Venckus (–60 tšk.) užėmė 10-ą vietą. Nugalėjo lenkai Alan Banaszek ir Adam Wozniak (57 tšk.).

Moterų elito keirine (12 dalyvių) Miglė Lendel užėmė 11-ą vietą. Ji pirmajame pusfinalyje buvo paskutinė, šešta, o B finale – taip pat paskutinė, penkta. Nugalėjo lenkė Paulina Petri.

Vyrų elito eliminavime (32 dalyviai) Ž. Matuzevičius užėmė 17-ą, o Rokas Adomaitis – 21-ą vietas. Nugalėjo lenkas Filip Prokopyszyn.

Pirmojoje atrankos – skrečo rungties (30 ratų, 7,5 km) – grupėje (17 dalyvių) R. Adomaitis buvo penktas, J. Venckus – 17-as, o antrojoje grupėje (15 dalyvių) Ž. Matuzevičius finišavo septintas.

Tris dienas vykusiose varžybose Lietuvos dviratininkai iškovojo šešis medalius. Pirmą varžybų dieną bronzos medalius pelnė J. Venckus (4 km asmeninės persekiojimo lenktynės; vyrai elitas) ir L. Sakavičius (skrečas; jauniai), o antrą dieną sidabrą iškovojo V. Lendel (sprintas; vyrai elitas), bronzos medaliu pasipuošė M. Sakavičius (keirinas; jauniai).