Modestos Vžesniauskaitės iniciatyva jauniesiems dviratininkams surinkta solidi suma

Praeityje vienos geriausių Lietuvos dviratininkių Modestos Vžesniauskaitės ir jos įkurto labdaros fondo „Auginam Lietuvai čempionus“ Vilniuje organizuotame labdaros renginyje surinkta per 30 tūkst. eurų. Visos šios lėšos bus skirtos jauniesiems dviratininkams. Į renginį buvo atvykusi ir pasaulio čempionė, „Tour de France“ ir dukart „Giro d’Italia“ lenktynių nugalėtoja bei trejų olimpinių žaidynių dalyvė Edita Pučinskaitė.

Edita Pučinskaitė, John Caudwell ir Modesta Vžesniauskaitė. Foto: Darius Kučys

Dviračių sporto entuziastai kartu su E. Pučinskaite, pirmuoju M. Vžesniauskaitės treneriu Algimantu Buividu, buvusiu profesionaliu dviratininku Mariumi Bernatoniu bei jaunaisiais dviratininkais, pasipuošę specialiais marškinėliais, dalyvavo 70 km žygyje, o vėliau Vilniaus restorane „Bizarre“ buvo surengta labdaringa vakarienė, kurioje dalyvavo garsūs svečiai, Lietuvos bei užsienio verslininkai. Vyko ir labdaringas aukcionas, koncertavo „Eurovizijos“ dalyvė Ieva Zasimauskaitė. Įgyvendinti kilnią idėją Modestai padėjo jos širdies draugas, britų verslininkas ir filantropas John Caudwell bei didelė dviračių sporto entuziastė, plastinės chirurgijos klinikos „Vitkus Clinic“ vadovė Vita Degutienė.

Labdaros fondo „Auginam Lietuvai čempionus“ įkūrėja M. Vžesniauskaitė 2004 metų pasaulio dviračių plento čempionate ir „Giro d’Italia“ lenktynėse iškovojo penktas vietas, 2005 metų Europos jaunimo čempionate pelnė bronzos medalį, 2008 metais tapo Lietuvos čempione, o Pekino olimpinėse žaidynėse užėmė 27-ą vietą.

Lietuvos dviračių sporto federacija dėkoja M. Vžesniauskaitei už gražią iniciatyvą ir puikų pavyzdį. LDSF dėkinga ir visiems, kurie palaikė kilnią Modestos idėją ir prisidėjo prie dviračių sporto vystymo bei populiarinimo.