Pirmajame Europos gravel čempionate lenktyniavo 9 lietuviai

Spalio 1-ąją Belgijoje surengtame pirmajame Europos dviračių žvyrkelio (gravel) čempionate dalyvavo 9 Lietuvos dviratininkai. 35-39 m. moterų grupėje (104,1 km) Inga Paplauskė („Top Team Cycling“) užėmė 10-ą, o šio amžiaus vyrų grupėje (132,5 km) Tomas Micė („Velonova – Bioracer Cycling Team“) buvo 18-as.

Vyrų elito grupėje (160,9 km) dalyvavęs Rokas Adomaitis („Tartu2024 Cycling Team“) nefinišavo.

Europos čempionu tapo belgas Jasper Stuyven („Lidl Trek“) – 4 val. 16 min. 27 sek. Sidabrą pelnė kitas belgas Tim Merlier („Soudal – Quick Step“, +1.21), o bronzą – vokietis Paul Voss (+1.21).

Iš 130 startavusių dviratininkų klasifikuotas 81.

Moterų elito grupėje (132,5 km) Europos čempionės titulą iškovojo olandė Lorena Wiebes („Team SD Worx“) – 3 val. 50 min. 14 sek. Sidabrą iškovojo kita olandė Fem van Empel, o bronzą – italė Elena Cecchini (+2 sek.).

Iš 52 startavusių dviratininkių klasifikuotos 44.

40-44 m. vyrų grupėje (132,5 km) Simonas Jakubauskas („Fakelai“) užėmė 30-ą, Giedrius Čenkus („VeloPeak Boilers“) – 49-ą, o Jonas Rudys („Chain Gang – Cenos.cc“) – 50-ą vietas.

35-39 m. vyrų grupėje 37-as buvo Šarūnas Dmukauskas („Chain Gang – Cenos.cc“).

45-49 m. vyrų grupėje (132,5 km) 42-ą vietą užėmė Aurimas Sandaris („Chain Gang – Cenos.cc“).

19-34 m. vyrų grupėje (132,5 km) Lukas Talačka („Top Team Cycling“) klasifikuotas 82-as.