Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Simona Krupeckaitė – Europos čempionato sprinto rungties pusfinalyje!

Dviratininkė Simona Krupeckaitė Prancūzijoje vykstančiame Europos dviračių treko čempionate šeštadienį pateko į sprinto rungties (15 dalyvių) pusfinalį. 33-ejų metų panevėžietė (3 vieta atrankoje) ketvirtfinalyje 2-0 įveikė rusę Tatjaną Kiseliovą (6).  

S. Krupeckaitė pusfinalyje iki dviejų pergalių sekmadienį 12.30 val. (Lietuvos laiku) kovos su 24-erių metų ispane Tania Calvo (2). Kitame pusfinalyje susitiks rusė Anastasija Voinova (1) ir belgė Nicky Degrendele (8).

S. Krupeckaitė atrankos varžybose 200 m distanciją įveikė per 11,018 sek. Geriausiai pasirodė A. Voinova (10,951 sek.), o antra buvo T. Calvo (10,967 sek.). 20-metė Miglė Marozaitė (11,042 sek.) atrankoje buvo penkta.

Aštuntfinalyje S. Krupeckaitė įveikė ispanę Heleną Casas (10), o M. Marozaitė pralaimėjo N. Degrendelei. Paguodos važiavime Miglė buvo antra (pirma finišavo ispanė H. Casas) ir į ketvirtfinalį nepateko. M. Marozaitė važiavime dėl 9-12 vietų finišavo antra (nugalėjo britė Rachel James, 7) ir užėmė galutinę 10-ą vietą.

Europos skrečo čempionė Aušrinė Trebaitė reformuotų daugiakovės varžybų (omniumo, 4 rungtys, 20 dalyvių) nebaigė. 28-erių metų panevėžietė trečioje rungtyje – atkrintamosiose lenktynėse – buvo diskvalifikuota ir baigė savo pasirodymą čempionate.

Aušrinė pirmoje rungtyje – skreče (7,5 km; 30 ratų) – buvo antra, o antroje rungtyje – tempo lenktynėse – 15-a. Po dviejų rungčių lietuvė buvo septinta.

Atkrintamosiose lenktynėse (kas du ratus iškrenta po vieną dviratininkę) A. Trebaitė iškrito aštunta, tačiau nepasitraukė ir įveikė dar du ratus. Už teisėjų nurodymų nesilaikymą trenerio Antano Jakimavičiaus auklėtinė buvo diskvalifikuota ir paskutinėje, ketvirtoje, rungtyje – grupinėse lenktynėse (20 km; 80 ratų su 8 tarpiniais finišais) nebestartavo.

Europos čempione tapo britė Katie Archibald (141 tšk.). Sidabras atiteko olandei Kirsten Wild (135 tšk.), o bronza – belgei Lottei Kopecky (131 tšk.). Beje, K. Wild pelnė ketvirtą medalį šiose pirmenybėse. Ji atkrintamosiose ir grupinėse lenktynėse iškovojo auksą, o skreče – bronzą.

Pernai Šveicarijoje vykusio Europos čempionato omniume A. Trebaitė iškovojo bronzos medalį.

Informaciją parengė Tomas Gaubys