Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Simonai Krupeckaitei – dar vienas Europos čempionato bronzos medalis!

Dviratininkė Simona Krupeckaitė dar kartą tapo Sen Kventine, netoli Prancūzijos sostinės Paryžiaus, vykstančio septinto Europos dviračių treko čempionato prizininke. Panevėžietė penktadienį keirino rungtyje iškovojo bronzos medalį. Tai – trečiasis Lietuvos atstovų medalis šiame čempionate.

14639578_997187950426793_8290434441222895807_n

© Roberto Bettini/bettiniphoto.net/UEC

2010 metų šios rungties pasaulio ir 2012 metų Europos čempionė pagrindiniame finale į priekį praleido ukrainietę Liubovę Basovą ir belgę Nicky Degrendelę. Ketvirtą vietą užėmė ispanė Helena Casas, britė Rachel James finišo nepasiekė, o rusė Tatjana Kiseliova buvo diskavalifikuota.

Simona likus dviems ratams išsiveržė į priekį, tačiau lyderės pozicijos neišlaikė. Paskutiniuose metruose lietuvę aplenkė dvi varžovės.

Ketverių olimpinių žaidynių dalyvė S. Krupeckaitė laimėjo trečią pirmo etapo važiavimą (aplenkė šešias varžoves) ir tiesiogiai pateko į pusfinalį. Antrame antro etapo pusfinalyje 33-ejų metų dviratininkė vėl buvo pirma ir pelnė kelialapį į pagrindinį finalą (dėl 1-6 vietų).

Miglė Marozaitė pirmo etapo antrame važiavime finišavo priešpaskutinė, penkta, ir dėl patekimo į pusfinalį kovojo paguodos važiavime. Miglė laimėjo pirmą paguodos važiavimą ir pelnė kelialapį į pusfinalį. Jame 20-metei dviratininkei teko važiuoti kartu su S. Krupeckaite. Miglė finišavo priešpaskutinė, penkta, ir pateko į B finalą (dėl 7-12 vietų). Jame lietuvė finišavo paskutinė ir užėmė galutinę 12-ą vietą.

Keirino rungtyje (6 ratai) dviratininkai startuoja paskui specialiu mopedu važiuojantį  greičio reguliuotoją, užimdami burtų tvarka nustatytas pozicijas, ir negali jo lenkti. Likus trims ratams iki finišo lyderis pasitraukia, leisdamas dviratininkams lenktyniauti likusį nuotolį.

Ketvirtadienį S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė, kurias treniruoja Dmitrijus Leopoldas, komandų sprinto lenktynėse iškovojo bronzą, o skrečo rungtyje aukso medaliu pasipuošė Aušrinė Trebaitė.

25 km (100 ratų su 10 tarpinių finišų) grupinėse lenktynėse (18 dalyvių) 20-metė Edita Mazurevičiūtė užėmė 12-ą vietą. Lietuvė priešpaskutiniame tarpiniame finiše užėmė trečią vietą ir pelnė du taškus.

Europos čempione tapo olandė Kirsten Wild (25 tšk.). Tai – trečias jos medalis šiose pirmenybėse. Nyderlandų dviratininkė atkrintamosiose lenktynėse iškovojo taip pat auksą, o skeče pelnė bronzą.

Grupinėse lenktynėse sidabro medalį pelnė belgė Jolien D’hoore (24 tšk.), o bronzos – nugalėtojos titulą gynusi pasaulio čempionė lenkė Katarzyna Pawlowska (14 tšk.).

Vyrų sprinto atrankos varžybose (31 dalyvis) 21-erių metų Vasilijus Lendelis (9,949 sek.) užėmė 12-ą, o jo bendraamžis Svajūnas Jonauskas (10,246 sek.) – 23-ią vietas. Į šešioliktfinalį pateko 18 geriausių dviratininkų.

V. Lendelis šešioliktfinalyje pralaimėjo vokiečiui Ericui Engleriui (7 vieta atrankoje). Laimėti paguodos važiavimą, kuriame dar dalyvavo du Ispanijos atstovai, ir patekti į aštuntfinalį Vasilijui nepavyko.

Moterų 3 km (12 ratų) asmeninėse persekiojimo lenktynėse (21 dalyvė) E. Mazurevičiūtė (3 min. 43,473 sek.) užėmė 15-ą, o 18-metė Olivija Baleišytė (3 min. 44,921; asmeninis rekordas) – 17-ą vietas.

Europos čempionate, kuris baigsis sekmadienį, dalyvauja septyni Lietuvos atstovai.

Informaciją parengė Tomas Gaubys