Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vasilijus Lendelis pasaulio taurės varžybose Nyderlanduose – penktas

Apeldorne (Nyderlandai) surengto antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo vyrų keirino rungtyje (24 dalyviai) sekmadienį Lietuvos atstovas Vasilijus Lendelis pateko į finalą ir užėmė penktą vietą.  

Vasilijus Lendelis

© Tomas Gaubys

Nugalėjo Europos čempionas čekas Tomašas Babekas. Antrą vietą užėmė Europos vicečempionas ukrainietis Andrijus Vynokurovas, trečią – ispanas Juanas Peralta, o ketvirtą – olandas Jeffrey Hooglandas. Velso atstovas Lewis Oliva finišavo antras, bet už taisyklių pažeidimą buvo klasifikuotas šeštas.

Pirmojo etapo ketvirtajame važiavime V. Lendelis finišavo ketvirtas (aplenkė Vengrijos bei Italijos atstovus) ir dėl kelialapio į antrąjį etapą kovojo paguodos varžybose. Jų pirmajame važiavime Vasilijus finišavo pirmas (aplenkė Airijos, Rusijos ir Japonijos dviratininkus) ir pateko į pusfinalį. 21-erių metų dviratininkas pirmajame pusfinalyje užėmė trečią vietą ir pateko į finalą, kuriame kovojo šeši geriausi dviratininkai.

Po dviejų etapų keirino rungties bendrojoje įskaitoje pirmauja T. Babekas. Jis turi 1000 taškų iš tiek pat galimų. V. Lendelis, turintis 800 taškus, užima antrą vietą. Trečioje vietoje – A. Vynokurovas, surinkęs 750 taškų. Klasifikuoti 27 dviratininkai.

Miglė Marozaitė sprinto (22 dalyvės) atrankoje sekmadienį užėmė šeštą vietą ir pelnė tiesioginį kelialapį į antrąjį atkrintamųjų varžybų etapą – aštuntfinalį. Miglė 200 m distanciją iš eigos įveikė per 11,303 sek. Geriausiai atrankoje pasirodė vokietė Pauline Grabosch – 11,067 sek.

20-metė Lietuvos dviratininkė aštuntfinalyje pralaimėjo 19-metei australei Courtney Field, kuri atrankoje buvo 14-a.

Nugalėjo Honkongo atstovė Wai Sze Lee.

M. Marozaitei atiteko 11-a vieta.

Bendrojoje įskaitoje pirmauja ispanė Tania Calvo (850 tšk.). M. Marozaitė (530 tšk.) užima šeštą, o antrąjį etapą praleidusi Simona Krupeckaitė (500 tšk.) – aštuntą vietas. Klasifikuotos 25 dviratininkės.

Trečiasis pasaulio taurės varžybų etapas vyks kitų metų vasario 17-19 dienomis Kalyje (Kolumbija), o ketvirtasis – vasario 25-26 dienomis Los Andžele (JAV).

Informaciją parengė Tomas Gaubys