Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Treko varžybose Čekijoje – dvi Olivijos Baleišytės pergalės

Prahoje (Čekija) surengtose dviračių treko varžybose „Grand Prix Junek Velodromes“ (UCI II kategorija) Paryžiaus olimpinėms žaidynėms besirengianti Olivija Baleišytė laimėjo omniumo ir skrečo rungtis, o grupinėse lenktynėse dėl taškų buvo trečia. Lietuvos dviratininkai į pirmąjį šešetą pateko 8 kartus.

O. Baleišytė omniume (daugiakovėje, 22 dalyvės) surinko 134 taškus. Trenerio Dmitrijaus Leopoldo auklėtinė laimėjo skrečą, tempo lenktynes ir eliminavimą, o grupinėse lenktynėse dėl taškų surinko 20 taškų.  Antrą vietą užėmė čekė Barbora Nemcova, pelniusi 131 tašką, o trečia su 121 tašku klasifikuota slovakė Alžbeta Bačikova. Į treką sugrįžusi Akvilė Gedraitytė (83 tšk.) užemė aštuntą vietą.  

Moterų skrečo rungtyje dalyvavo 24 dviratininkės. O. Baleišytė iškovojo pergalę, o A. Gedraitytė finišavo šešta.

Grupinėse lenktynėse dėl taškų (21 dalyvė) O. Baleišytė (17 tšk.) nusileido tik ukrainietei Tetjanai Klimčenko (32 tšk.) ir čekei B. Nemcovai (24 tšk.). A. Gedraitytė (8 tšk.) buvo aštunta.

Jaunimo (iki 23 m.) vaikinų skrečo rungtyje (24 dalyviai) Kristupas Mikutis iškovojo trečią vietą. Nugalėjo lenkas Dawid Lątkowski, o antras buvo taip pat lenkas Konrad Waliniak. Nikolas Klimavičius finišavo penktas, o Rokas Adomaitis – devintas.

Vyrų sprinto lenktynėse (20 dalyvių) Laurynas Vinskas iškovojo ketvirtą vietą. Nugalėjo lenkas Eliasz Bednarek. Antras buvo graikas Ioannis Kalogeropoulos, o trečias – čekas Dominik Topinka. Eimantas Vadopalas užėmė 11-ą, Matas Sakavičius – 16-ą, o Lukas Sakavičius – 18-ą vietas.

L. Vinskas kvalifikacijoje buvo antras. Jis 200 m. iš eigos nuvažiavo per 10,402 sek. Laurynas aštuntfinalyje nugalėjo lenką Konradą Burawskį (15-as kvalifikacijoje), ketvirtfinalyje 2-0 nugalėjo čeką Martiną Čechmaną (7), pusfinalyje 1-2 pralaimėjo I. Kalogeropoulos (3), o kovoje dėl trečios vietos 1-2 nusileido D. Topinkai (1).

Moterų keirine (13 dalyvių) Lauryna Valiukevičiūtė užėmė šeštą vietą. Nugalėjo lenkė Nikola Sibiak. Lauryna antrajame pusfinalyje finišavo trečia ir pateko į pagrindinį finalą.

L. Valiukevičiūtė sprinto lenktynių (13 dalyvių) kvalifikacijoje buvo 10-a (12,095 sek.) ir į ketvirtfinalį nepateko. Nugalėjo lenkė Paulina Petri.

Vyrų keirine (22 dalyviai) L. Vinskas užėmė devintą, E. Vadapalas – 10-ą, M. Sakavičius – 17-ą, o L. Sakavičius – 19-ą vietas. Nugalėjo D. Topinka.

Vyrų omniume (39 dalyviai) R. Adomaitis (65 tšk.) užėmė 10-ą vietą. Nugalėjo lenkas Filip Prokopyszyn (143 tšk.). N. Klimavičius (35 tšk.) klasifikuotas 18-as, o K. Mikutis (15 tšk.) – 27-as.

Vyrų skrečo rungtyje (37 dalyviai) R. Adomaitis buvo taip pat 10-as. Vėl nugalėjo F. Prokopyszyn. K. Mikutis užėmė 24-ą, o N. Klimavičius – 27-ą vietas.

Vyrų grupinėse lenktynėse dėl taškų (37 dalyviai) pergalę šventė F. Prokopyszyn (75 tšk.). K. Mikutis (0 tšk.) užėmė 24-ą, N. Klimavičius (0 tšk.) – 25-ą, o R. Adomaitis (-16 tšk.) – 34-ą vietas.

Varžybose, kurios vyko atvirame 333 m ilgio treke, dalyvavo beveik 100 dviratininkų iš 16 šalių. Kartu su suaugusiais jėgas išbandė ir 14 jaunių.

REZULTATAI

Informaciją parengė Tomas Gaubys (LDSF)

Foto: Gediminas Bagdonas