Gabija Jonaitytė tapo Lenkijoje, Žemutinėje Silezijoje, surengtų daugiadienių dviračių plento varžybų „Sowiogorski Tour 2024“ nugalėtoja. Lietuvos dviratininkė, kurią treniruoja Vytautas Indreliūnas ir Vitalija Breivienė, nugalėjo jaunių merginų grupėje (22 dalyvės). Antrą vietą užėmusi lenkė Oliwia Kopczynska atsiliko 1 sek.
Mantė Bidvaitė (+4.26) klasifikuota penkta, o Miglė Daneikaitė (+22.48) – dešimta.
G. Jonaitytė laimėjo pirmąjį etapą (69,6 km), antrajame etape (60,9 km) buvo ketvirta, o trečiajame etape (22,5 km) – trečia. Paskutiniajame etape sekmadienį M. Bidvaitė finišavo devinta, o M. Daneikaitė – 15-a.
Jaunučių merginų grupėje (42 dalyvės) Augustė Mikutytė iškovojo antrą vietą. Ji nuo nugalėtojos lenkės Marijos Okrucinskos atsiliko 1 min. 4 sek. Trečia buvo ukrainietė Kira Dubinina (+1.13). Ketvirtą vietą užėmė Augustė Audinytė (+1.13). Augustes treniruoja Kęstutis Česaitis.

Paskutiniame, trečiajame, etape (15 km) A. Audinytė finišavo penkta, o A. Mikutytė – šešta. Pirmajame etape (26,1 km) A. Mikutytė buvo ketvirta, o antrajame (34,8 km) – antra. A. Audinytė užėmė trečias vietas.
Jaunučių vaikinų grupėje (81 dalyvis) Matas Kubilius (+1.33) užėmė dešimtą vietą, o Lukas Skikas (+6.38) buvo 19-as. Nugalėjo lenkas Filip Pasterski.
Trečiajame etape (30 km) M. Kubilius finišavo 18-as, o L. Skikas – 23-ias.
Moterų grupėje (21 dalyvė) Skaistė Mikašauskaitė (+19.26) užėmė 15-ą vietą. Nugalėjo 2023 m. Lenkijos čempionė Monika Brzezna.
S. Mikašauskaitė trečiajame etape (37,5 km) buvo 16-a.
11-12 m. berniukų lenktynes šeštadienį ir sekmadienį laimėjo Justinas Kuizinas, kurį treniruoja K. Česaitis.

Varžybose, kurių prizų fondą sudarė beveik 4500 eurų, dalyvavo per 300 dviratininkų.
Informaciją parengė Tomas Gaubys (LDSF)
Foto: Kęstutis Česaitis, Vitalija Breivienė ir Dariusz Krzywanski.
Praėjusį savaitgalį surengtose Lenkijos dviračių plento taurės varžybose Lietuvos dviratininkai iškovojo penkias prizines vietas. Varžybų nugalėtoja tapo Kęstučio Česaičio treniruojamos Lietuvos jaunučių rinktinės narė Augustė Audinytė. Ji laimėjo 11 km jaunučių merginų asmenines lenktynes laikui.
Šiose lenktynėse antra buvo Augustė Mikutytė (+15,64 sek.), 11-a – Monika Liutinskaitė (+1.32,59), o 20-a – Samanta Samulevičiūtė (+1.48.47). Iš viso startavo 60 dviratininkių.

6,2 km mergaičių asmeninėse lenktynėse laikui (38 dalyvės) antrą vietą iškovojo Gabija Aliukevičiūtė (Kauno SM „Gaja“). Ji nugalėtojai pralaimėjo 8,83 sek.
16,8 km moterų, jaunimo ir jaunių merginų asmeninėse lenktynėse laikui (44 dalyvės) Skaistė Mikašauskaitė (Lietuvos jaunimo rinktinė) užėmė šeštą vietą. Nugalėjo lenkė Patrycja Lorkowska – 22 min. 6,97 sek. (vid. greitis – 45,58 km/h). S. Mikašauskaitė nugalėtojai pralaimėjo 1 min. 48,41 sek.
Gabija Jonaitytė (Lietuvos jaunių rinktinė, +2.04,80) užėmė 11-ą, Eglė Dubauskaitė (Lietuvos jaunimo rinktinė, +3.13,93) – 25-ą, Karina Samokišina (Lietuvos jaunimo rinktinė, +3.26,52) – 27-ą, o Mantė Bidvaitė (Lietuvos jaunių rinktinė, +4.02,35) – 33-ią vietas. Jaunių įskaitoje (30 dalyvių) G. Jonaitytė buvo ketvirta, o M. Bidvaitė – 19-a.

6,2 km berniukų asmeninėse lenktynėse laikui (57 dalyviai) ketvirtą vietą iškovojo Hubertas Zaleskis (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“). Jis nugalėtojui pralaimėjo 22,87 sek.
60 km jaunučių merginų grupinėse lenktynėse (62 dalyvės) A. Mikutytė iškovojo antrą vietą. Nugalėjo lenkė Maria Okrucinska. 2-29 vietas užėmusios dviratininkės nuo nugalėtojos atsiliko 14 sek. M. Liutinskaitė finišavo 23-ia, A. Audinytė – 24-a, o S. Samulevičiūtė nefinišavo.

Augustė Mikutytė
30 km berniukų grupinėse lenktynėse (57 dalyviai) H. Zaleskis finišavo antras.

Hubertas Zaleskis
90 km moterų, jaunimo ir jaunių merginų grupines lenktynes (54 dalyvės) laimėjo lenkė Karolina Kolkowicz. G. Jonaitytė finišavo 13-a, M. Bidvaitė – 26-a, S. Mikašauskaitė – 32-a, E. Dubauskaitė – 40-a, o K. Samokišina – 42-a. Jaunių įskaitoje (36 dalyvės) G. Jonaitytė klasifikuota šešta, o M. Bidvaitė – 16-a.

Gabija Jonaitytė ir Mantė Bidvaitė
30 km mergaičių grupinėse lenktynėse (39 dalyvės) G. Aliukevičiūtė užėmė 18-ą vietą.
Informaciją parengė Tomas Gaubys (LDSF)
Lenkijoje vykusių 21-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Szlakami Jury“ nugalėtoja jaunučių grupėje tapo Augustė Mikutytė (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“). Trenerio Kęstučio Česaičio auklėtinė laimėjo prologą ir abu etapus.
Augustė Audinytė (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“) užėmė trečią vietą. Ji nuo nugalėtojos atsiliko 3 min. 58 sek. Antroje vietoje – čekė Karolina Spicarova (+55 sek.). Samanta Samulevičiūtė (Kauno SM „Gaja“, +12.58) klasifikuota devinta.
Jaunučių merginų grupėje lenktyniavo 22 dviratininkės iš Čekijos, Lenkijos, Lietuvos ir Slovakijos.
3,4 km prologe A. Mikutytė antrą vietą užėmusią A. Audinytę pranoko 12 sek. S. Samulevičiūtė buvo 11-a. Pirmajame etape – 8,2 km asmeninėse lenktynėse laikui – A. Audinytė buvo trečia. Ji nugalėtojai A. Mikutytei pralaimėjo 53 sek. S. Samulevičiūtė buvo devinta. Antrasis etapas (56 km) buvo atšauktas, o trečiajame etape (52 km) A. Mikutytė antrą vietą užėmusią K. Spicarovą aplenkė 8 sek. A. Audinytė (+2.46) užėmė trečią vietą, o S. Samulevičiūtė buvo 11-a.
Informaciją parengė Tomas Gaubys (LDSF)
Foto: Kęstutis Česaitis